iOS 11.2.5’de iPhone’ları kilitleyen mesaj!

22 Şubat 2018, 4:33 pm 428 views

Apple'ın iOS 11.2.5 işletim sisteminde yeni bir açık gün yüzüne çıktı. Görünüşe göre bir Hint diline ait karakter iPhone'ların kilitlenmesine ve zorla yeniden başlatılmasına sebebiyet veriyor.

 Apple’ın yeni nesil işletim sistemlerinde ilginç sorunlar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Daha önce de karşımıza çıkan iPhone kilitleyen mesaj olayı bu sefer iOS 11.2.5 sürümünde de gün yüzüne çıktı.

Bugün gelen haberlere göre Dravid dil ailesine bağlı, Hindistan’ın Andhra Pradesh bölgesinde ve Yanam yöresinde ana dil olarak kullanılan, Andhra Pradesh eyaletinin resmî dili olan Telugu dili ile iMessage’da gönderilen bir karakter iPhone’ların kilitlenmesine sebebiyet veriyor. Belirtilene göre bu mesajı alan cihaz kilitleniyor ve zorla yeniden başlatılana kadar bir şey yapamıyor.

Hata şu an yalnızca iOS 11.2.5 kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor.

Son dönemde birçok garip iOS açığı görmüştük. Mesela bazı iPhone’lar tarihi 2 Aralık’a alınınca çöküyordu. Bazılarında ise “it” yerine “is” yazarken bazılarında ise “i” harfi yazılamıyordu.

Gelen güncellemeler bir hatayı giderirken bir yenisine yol açıyor gibi görünüyor. Ya da zaten var olan açıklar sonradan keşfediliyor.

Bakalım Apple bu yeni sorunu ne zaman giderecek?

KOD:     జ్ ఞ‌ా       (ARADADAKİ BOŞLUĞUN SİLİNMİŞ HALİ జ్ఞా)

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

Rusya’da Mario Fernandes’in korona testi pozitif

ÖZGÜR

Arsene Wenger: Mesut’un oynatılmaması israftır

ÖZGÜR

Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan’ın saldırısını kınıyoruz

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: