Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Aydın’dan yıl sonu değerlendirmesi

1 Ocak 2020, 1:00 am 113 views

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, TOSSFED’in internet sitesinde yer alan açıklamasında, yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri en iyi şekilde tamamlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Down sendromlu, otizmli ve mental sporcularımız katıldığımız Avrupa ve dünya şampiyonalarıyla göğsümüzü kabarttı. 2019 yılındaki yurt dışı faaliyetlerde yarışan milli sporcularımız atletizm, masa tenisi ve yüzme branşlarında 25’i altın, 24’ü gümüş, 19’u bronz olmak üzere toplamda 68 madalya alırken, Futsal Milli Takımı ise Avrupa 3’üncülüğüne ulaştı.” değerlendirmesinde bulundu.

Kulüp sayısının 540’a, lisanslı sporcu sayısının da 20 bine çıktığı bilgisini veren Aydın, 10 ülkeden 150 özel sporcunun katıldığı 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Türkiye’nin Avrupa ülkelerinin takdirini kazandığını hatırlattı.

Aydın, olimpik sporcu havuzunu 250’ye çıkardıklarını ve 4 4 yıllık plan çerçevesinde 2019’da paralimpik branşlarda mücadele eden milli sporculara maaş bağlandığını paylaştı.

Antalya’da düzenlenecek 2020 Trisome Oyunları’na da değinen Aydın, “Avrupa ülkelerinin ısrarla istediği Down Sendromlular Olimpiyatları olarak adlandırılan organizasyon, yaptığımız çalışmalar sayesinde ülkemizin ev sahipliğinde gerçekleşecek. 31 Mart-7 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak şampiyonaya yaklaşık 1500 özel sporcu katılacak.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

Rusya’da Mario Fernandes’in korona testi pozitif

ÖZGÜR

Arsene Wenger: Mesut’un oynatılmaması israftır

ÖZGÜR

Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan’ın saldırısını kınıyoruz

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: