Mutlu Türkmen: Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu Avrupa’ya gösteriyoruz

27 Aralık 2019, 1:48 pm 102 views

Avrupa Bowling Şampiyonası 3’üncü kez Ankara’da düzenleniyor. Avrupa Bowling Federasyonu’na bağlı, Avrupa Şampiyonlar Bowling Turnuvası Ankara Bilkent-Rollhouse Bowling Salonu’nda başladı. Şampiyonada Almanya, İtalya, Belçika, İspanya, Danimarka başta olmak üzere yaklaşık 38 ülkenin şampiyonları yarışacak.

“2 ÜLKE GÜVENLİK KAYGISIYLA TURNUVAYA KATILMADI”

Güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirten Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Mutlu Türkmen, “Avrupa Şampiyonlar Şampiyonası, Avrupa’nın hemen hemen her tarafından gelen 38 ülkeler kadın ve erkek sporcularla oynanacak. Şampiyonada her ülke kadın ve erkek olmak üzere birer sporcuyla temsil ediliyor. Hem kadınlarda hem erkeklerde Avrupa’nın en iyisini bulmaya çalışacağımız bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Aslında 40 ülkenin katılmasını bekliyorduk ama iki ülke güvenlik kaygıları nedeniyle gelmemeyi tercih etti. Ama gelen arkadaşlar da Türkiye’de hiçbir güvenlik sorununun olmadığını yerinde görmüş oluyorlar” diye konuştu.

“38 ÜLKEDEN 76 SPORCU KATILIYOR”

Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunun resmini vermeye gayret ettiklerini belirten Mutlu Türkmen, “Buradan da toplu olarak zaten Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu sportif faaliyetlerde herhangi bir endişeye kapılmadan rahatlıkla Türkiye’de bulunabileceklerini gösteriyoruz, biz de herkese bu resmi vermeye gayret ettik. Buradan bütün Avrupa’ya Türkiye’nin sporcular açısından son derece güvenilir ve herhangi bir sorunu olmayan barışçıl bir ülke olduğu mesajını vermiş olduk. Toplamda 76 sporcu katılıyor 38 ülkeden. Birer kadın, birer erkek sporcu ile yarışmalar düzenleniyor. Organizasyon dört gün sürecek, ilk üç gün elemeler yapılacak. Cumartesi günü de final müsabakaları oynadıktan sonra öğleden sonra yapılacak madalya töreni ile şampiyonayı tamamlamış olacağız. Bütün katılımcılara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Şampiyonada Türkiye’yi erkeklerde Taygun Erkeskin, kadınlarda ise Ebru Özoğluuntur temsil edecek.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

Rusya’da Mario Fernandes’in korona testi pozitif

ÖZGÜR

Arsene Wenger: Mesut’un oynatılmaması israftır

ÖZGÜR

Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan’ın saldırısını kınıyoruz

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: