Bakan, Sakaryalı şehit ailelerini ziyaret etti

3 Haziran 2017, 11:59 pm 254 views Kaynak: Sakarya Medyası

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın Sakarya’nın Serdivan ilçesi Vatan Mahallesinde yaşayan annesi Hamide Çoban’ın evine gelerek, taziyede bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “2071 yılında inşallah Türkiye küresel bir güç olacak. Türkiye’nin önünü kesmek isteyen bazı devletler, biliyorsunuz 15 Temmuz’da tarihimizin en alçak, en hain FETÖ darbe girişiminde bulundular ama Sakarya darbeye karşı dimdik ayakta durdu. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Demokrasi Meydanında 218 milyon liralık 26 tesisin temel atma töreninde konuşan Eroğlu, herkesin ramazan ayının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdiğini belirten Eroğlu, Sakarya’ya hizmet etmeye gayret ettiklerini söyledi.

Eroğlu, 26 tane dev tesisin temelini atacaklarını belirterek, “8 tanesi baraj ve gölet, 6 sulama tesisi, 11 taneden fazla dere ıslahı. Dolayısıyla, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün 25 yatırımı var. Bir de Orman Genel Müdürlüğünün paketi var, sizlere sunacağız. Bütün bunlar başta Sakarya’mız olmak üzere bütün milletimize Halil İbrahim bereketi getirsin.” diye konuştu.

Sakarya’ya 80 milyon liralık 21 müjdeyle geldiğini dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:

“Daha önce geldiklerimde de müjdeler vermiştik. 51 müjdeye ilave olarak 21 müjde, toplam 72 müjde vermişiz. Daha önce verdiğimiz 51 müjdenin 40 tanesini kısa zamanda tamamladık, geri kalan 11 tanesinin inşaatları devam ediyor. İnşallah bugün temel atacağımız tesislerle Allah’ın izniyle Sakaryalılar, şu sözü veriyorum, 2017, 2018 ve 2019 yılları Cumhurbaşkanımızın talimatı Sakarya’da yatırımlarda hamle yılları olacak, hayırlı, bereketli olsun.”

 

Eroğlu, hükümetin Sakarya’ya önem verdiğini ifade ederek, “Hükümetimiz Sakarya’ya 14 yılda 16 milyar lira yatırım yapmış. Sakarya adeta bizden önceki hükümetler döneminde unutulmuş bir ildi. Sakarya’yı ilk defa AK Parti hükümetleri hatırladı, bunu özellikle vurguluyorum. Muhteşem tesisler yapılmaya başlandı, yapılıyor.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 büyük hedef gösterdiğini, bunlardan birisinin cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı 2023’te Türkiye’yi en büyük 10 ekonomi arasına taşımak olduğunu vurgulayan Eroğlu, “Bunun için Cumhurbaşkanımız ne diyor, ‘hedef 2023.’ Türkiye hazır, Sakarya hazır.” ifadelerini kullandı.

 

Eroğlu, gençlerin, şanlı bayrağı 2053 yılında daha da zirveye taşıyacağını belirterek, şöyle konuştu:

“Hazır mısınız gençler? 2071 yılında inşallah Türkiye küresel bir güç olacak. Türkiye’nin önünü kesmek isteyen bazı devletler, biliyorsunuz 15 Temmuz’da tarihimizin en alçak, en hain FETÖ darbe girişiminde bulundular ama Sakarya darbeye karşı dimdik ayakta durdu. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Bu alçak, milletimizi, ülkemizi işgal ettirmek isteyen FETÖ darbe girişimi, milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın cesaretiyle püskürtüldü. İnşallah şimdi kahraman ordumuz, emniyet teşkilatımız, jandarmamız PKK’ya dağları dar ediyor. En son terörist etkisiz hale gelinceye kadar mücadele sürecektir.”

Eroğlu, konuşmaların ardından 218 milyon liralık 26 tesisin açılışını yaptı, 15 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 18 aileye de Orköy sertifikasını vererek, Demokrasi Meydanında vatandaşlarla iftar açtı.

Orhan Camisinde akşam namazını kılan Eroğlu, Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın Sakarya’nın Serdivan ilçesi Vatan Mahallesinde yaşayan annesi Hamide Çoban’ın evine gelerek, taziyelerini iletti.

Bir süre burada şehit annesi Hamide Çoban’la sohbet eden Bakan Eroğlu, daha sonra şehirden ayrıldı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

Rusya’da Mario Fernandes’in korona testi pozitif

ÖZGÜR

Arsene Wenger: Mesut’un oynatılmaması israftır

ÖZGÜR

Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan’ın saldırısını kınıyoruz

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: