Sakarya’ da 5 belediyenin karnesi zayıf

3 Haziran 2017, 11:50 pm 219 views Kaynak: Sakarya Medyası

Sakarya’da yer alan 5 ilçe belediyesinin ciddi sıkıntı yaşadığı biliniyor. Defaten bu belediyeler ile ilgili gerek Ak Parti Genel Merkezi’ne, gerek İçişleri Bakanlığı’na ve gerekse Cumhurbaşkanlığı’na haklarında rapor verilen belediye ve belediye başkanları şimdilerde kara kara bu girişimlerin sonucunu bekliyorlar.

AK Parti, iktidara yürümelerinde büyük etkisi olan Sakarya’nın da yer aldığı tüm belediyeleri mercek altına alıyor. Özel ekip kurulacak. Yapılan çalışmalarda, vatandaşın en çok şikâyet ettiği konular Cumhurbaşkanı ‘na iletilecek.

Erdoğan sözünü tutuyor

İktidara gelmelerinde belediyelerin icraatlarının ve performanslarının etkili olduğunun farkında olan AK Parti, 2019’daki seçimlerde istenilen hedefleri yakalamak için belediyelerin çalışmalarına yeniden önem vermeye başlıyor.  Bu kapsamda Sakarya’nın da yer aldığı tüm belediyelerin ‘memnuniyet karnesi’ çıkarılacak.

İletişim merkezlerinin yoğun mesaisi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER, Başbakanlık İletişim Merkezi BİMER ve AK Parti İletişim Merkezi AKİM gelen bütün talep ve şikâyetler izlemeye alınacak.

Vatandaşın en çok şikâyette bulunduğu konular tespit edilerek rapor hâlinde periyodik olarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

Bunların yanı sıra, vatandaşa sunulan hizmetlere, icraatların zamanında yapılıp yapılmadığına, belediyenin devraldığı borç yükünün hafifleyip hafiflemediğine bakılarak ilgili belediye başkanından gerekçeli rapor istenecek.

Yerinde inceleme

Ayrıca Ak Parti il teşkilatlardan da belediyelerle ilgili rapor gelirken AK Parti Genel Merkezi de il ve ilçelere giderek yerinde incelemelerde bulunacak.

Tüm bu çalışmalar ayrı ayrı rapor haline getirilecek ve belediye başkanı çağrılıp müzakere edilecek. Yapılan çalışmalardan elde edilecek sonuçlar, 2019’daki seçimlerde adayların belirlenmesinde en önemli kriterlerden biri olacak.

Sakarya’da 5 belediye sıkıntılı

Öte yandan Sakarya’da yer alan 5 ilçe belediyesinin ciddi sıkıntı yaşadığı biliniyor. Defaten bu belediyeler ile ilgili gerek Ak Parti Genel Merkezi’ne, gerek İçişleri Bakanlığı’na ve gerekse Cumhurbaşkanlığı’na haklarında rapor verilen belediye ve belediye başkanları  şimdilerde kara kara bu girişimlerin sonucunu bekliyorlar.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

Jandarma’ya 1300 erkek öğrenci alınıyor

ÖZGÜR

İngiltere ve AB anlaşma sağlayamadı

ÖZGÜR

La Liga'da haftaya damga vuran jeneriklik gol Aviles'ten!

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: