HDP Sakarya İl Başkanına hapis cezası

25 Mayıs 2017, 5:45 pm 65 views Kaynak: Sakarya Medyası

Sakarya’da hakkında “PKK silahlı terör örgütüne üye olma”, “terör örgütü propagandası”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “halkı askerlikten soğutma” suçlamasıyla dava açılan HDP Sakarya İl Başkanı Mehmet Bayram’a 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan ilk duruşmaya, sanık Mehmet Bayram, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katıldı. Mahkeme salonunda avukatı, yakınları ve bazı partililer de hazır bulundu.

 

Kimlik tespitlerinin yapılması ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen iddianamelerin özetinin okunmasının ardından söz verilen sanık Bayram, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini, tahliyesini ve beraatini talep ettiğini aktardı.

Duruşmada esas hakkındaki görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, Bayram’ın “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan beraatine, “terör örgütü propagandası”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “halkı askerlikten soğutma” suçlarından ise hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Sanığın avukatları, savcının mütalaasına ilişkin savunmasında, suçlamaları kabul etmeyerek, müvekkilinin bütün suçlardan beraatini talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Bayram’ın “silahlı terör örgütüne üye olma”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “halkı askerlikten soğutma” suçlarından beraatine, “terör örgütü propagandası” suçundan ise 3 yıl 9 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti, sanığı, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarını göz önüne alınarak adli kontrol hükümleri şartıyla tahliye etti.

 


Medyasakarya.com gururla Sunar.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

FACEBOOK'TA BEĞEN

Katar'a Yapılan Ambargo Kalksın Mı?

  • EVET (81%, 13 Oylar)
  • HAYIR (19%, 3 Oylar)
  • Nötr (0%, 0 Oylar)

Toplam oy veren: 16

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 5 aboneye katılın

KÖŞE YAZILARI

Secret Shortcuts to Best Vpn Service That Only Very Few People Know

MUSTAFA AY

Fraud, Deceptions, and Downright Lies About Antivirus Replacement Refuted Exposed

MUSTAFA AY

A Startling Fact about Apple and VPN Uncovered

MUSTAFA AY
Wordpress Tema indir

Age Verification

By clicking enter, I certify that I am over the age of [age] and will comply with the above statement.

Enter

Or

Exit
Always enjoy responsibily.