Herkes Kuran-ı Kerim okusun diye…

31 Aralık 2016, 9:32 am 358 views

Server Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü'nün "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları" çerçevesinde Türkiye genelinde gerçekleştirdiği ve il organizasyonunu Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün yürüttüğü farklı kategorilerde 7'den 70'e yarışma fırsatı veren "Ödüllü Kitap Okuma Yarışmaları" bu yılda tüm hızıyla devam ediyor.

Server Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü’nün “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları” çerçevesinde Türkiye genelinde gerçekleştirdiği ve il organizasyonunu Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün yürüttüğü  farklı kategorilerde 7’den 70’e yarışma fırsatı veren “Ödüllü Kitap Okuma Yarışmaları” bu yılda tüm hızıyla devam ediyor.

Binlerce gönüllü tarafından organize edilen Ufka Yolculuk, Türkiye’nin en büyük sivil toplum organizasyonu. Dünyanın 65 ülkesinden, Türkiye’nin tüm şehirlerinden toplamda 600 bine yaklaşan sayılarda kayıt alan yarışmanın geçmiş 4 yıldaki konuları; İlmihal, Kur’an-ı Kerim Meali, Son Peygamber(SAV) Efendimizin Hayatı Ve Hadis Olarak düzenlendi.

Okuma alışkanlığı istenen düzeylerde olmadığı günümüzde, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın, özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak, Ufka Yolculuk organizasyonunun amacı.

Herkesin Kur’an-ı Kerim’i okuması, okuyanların ise daha derinlemesine bilgi sahibi olması ve bilgisini sınaması için bu seneki konu Kur’an-ı Kerim Meali olarak belirlendi.

 

Toplamda 46 Umre ödülü verilecek olan yarışmanın il ödülleri

 

1.lere  2 Tam Altın

2.lere  1 Tam Altın

3.lere  Yarım Altın

4-5 .lere  Çeyrek Altın

6-10 . lara Gram Altın olarak belirlendi.Ayrıca bazı ilçelerimizde de yarışmaya özel ilçe ödülleri verilecektir.

 

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanmakta olan yarışma başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

Rusya’da Mario Fernandes’in korona testi pozitif

ÖZGÜR

Arsene Wenger: Mesut’un oynatılmaması israftır

ÖZGÜR

Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan’ın saldırısını kınıyoruz

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: