Seda Bakan: Üzüntüden sütüm kesildi

3 Mart 2020, 3:20 pm 22 views

Avrupa’ya geçmek için Pazarkule Sınır Kapısına giden binlerce mülteci ailenin mağdur olan çocuklarının fotoğrafını gören çiçeği burnunda anne Seda Bakan’ın sütü kesildi.

Geçtiğimiz sene Ağustos ayında ilk bebeğini kucağına alan 34 yaşındaki Seda Bakan, sosyal medyada yaptığı paylaşım ile televizyonda izlediği göçmen videolarının kendisini nasıl etkilediğini anlattı.

“RUHLARDAN KORKMA”

Bakan, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Küçükken anneanneme geceleri ruhlardan hep korktuğumu söylerdim. Anneannem de bana;” korkma, duanı et yat kızım. Ruhlardan değil insanlardan kork” derdi. Anlamazdım neden öyle dediğini… Büyüdüm. Anladım ki farklıydı herkes. İyiler kadar kötü insanlarda vardı hem de ne kötüler… Hayalimizin, zihnimizin kabul etmeyeceği kadar kötüler… Son zamanlarda bu kötü insanların yaptığı olaylar, şehitlerimiz ve aileleri beni darma dağan etti..

“SÜTÜM KESİLDİ”

Bebeğime 7/24 süt veren bi anneyim. Bu olaylardan sonra sütüm kesildi. Mesele benim hayatım değil ve belki benim sütüm geri gelir ama gidenleri kimse geri getiremez! Dağılan aileleri kimse geri toplayamaz… Ve son olarak az önce izlediğim mülteci kardeşlerimizin videoları beni yine mahvetti. Bi anne olarak kendi bebeğim kadar bebekleri o botlarda sırıl sıklam, aç sususuz gördükçe elim ayağım terliyor, kendime gelemiyorum. Bir an önce bitsin bu kabus…”

Etiketler:

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

Lukas Podolski'nin karantina günleri…

ÖZGÜR

İşte Minecraft”ın Ray Tracing’le Hazırlanan Yeni Dünyası!

ÖZGÜR

Zoom Görüşmelerini VPN Üzerinden Yapmak: Çözüm mü, Değil mi?

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: