Stat bugün satılıyor!

8 Haziran 2017, 2:12 pm 158 views Kaynak: Sakarya Medyası

Atatürk Stadı’nın satışının iptali için günlerdir süren girişimler ve imza kampanyası bir sonuç vermedi. Atatürk Stadı’nın 27 dönümlük arazisi bugün TOKİ tarafından satılacak

10 BİN İMZA VAR
Yeni yapılan stada karşılık TOKİ verilen Atatürk Stadı’nın arazisi bugün İstanbul’da açık arttırmayla satılacak. Günlerdir STK’lar tarafından yapılan açıklamalar, ortaya konan tepkiler ve Çark Caddesi’nde başlatılan kampanyada toplanan 10 bin imzaya rağmen TOKİ satıştan vazgeçmedi. Satış işlemi planlandığı gibi 13.30’da başlayacak.
ANKARA İLE TEMAS
Dün son bir umut olarak İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar öncülüğünde çeşitli STK temsilcileri AKP, MHP ve CHP İl Başkanlıklarını ziyaret ederek satışın iptali ve söz konusu arazinin yeşil alan olarak korunması için destek talebinde bulundu. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç Ankara ile gerekli temaslarda bulunacağını ifade etti.
13.30’DA SATIŞ BAŞLAR
MHP İl Başkanı Levent Bülbül ve CHP İl Başkanı Ayça Taşkent stat arazisinin mutlaka kamuya mal edilerek yeşil alan olarak korunması gerektiğini bildirdi. Ancak akşam saatlerine kadar TOKİ’nin kararının değiştiğine dair bir açıklama yapılmadı. Bunun anlamı stat arazisi planlandığı gibi bugün satılacak.
TALİPLİLER BUNU BİLSİN
Atatürk Stadı’nın satış işleminin durdurulması yönünde birlikte hareket ettiği STK’lar adına bir açıklama yapan İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar “ Biz orada konut veya AVM yapılmasına karşıyız. Görüyoruz ki Sakarya’da buna karşı olmayan yok. Orada inşaat yapılmaması için ne gerekiyorsa yapılacak. Talipliler bunu bilmeli” dedi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Katar'a Yapılan Ambargo Kalksın Mı?

  • EVET (81%, 13 Oylar)
  • HAYIR (19%, 3 Oylar)
  • Nötr (0%, 0 Oylar)

Toplam oy veren: 16

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 5 aboneye katılın

KÖŞE YAZILARI

Ferrero fındık iftar yemeğinde basınla bir araya geldi

ÖZGÜR AYSU

ÇOCUKLARIMIZI KORUYALIM!

ÖZGÜR AYSU

iOS 11.2.5'de iPhone'ları kilitleyen mesaj!

ÖZGÜR AYSU

İnternet Savunma Birliği Üyesi

Wordpress Tema indir