Çocuklarda alerjik nezleye dikkat!

25 Mart 2017, 5:37 pm 212 views Kaynak: Sakarya Medyası

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Alerjik nezle soğuk algınlığıyla karıştırılabilir. Eğer nezle, ilkbahar ve yaz aylarında başlayıp, üç haftadan uzun sürüyorsa ve iyileşme eğilimi göstermiyorsa, alerjik nezle şüphesi kuvvetli hale gelir. Bu tip hastalıklarda mutlaka doktora danışılması gerekir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın havaların ısınmasıyla birlikte çocuklarda görülen alerjik rahatsızlıklar hakkında açıklamalarda bulundu. Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Çocuklarda daha sık görülen alerjik nezle soğuk algınlığıyla karıştırılabilir. Eğer nezle, ilkbahar ve yaz aylarında başlayıp, üç haftadan uzun sürüyorsa ve iyileşme eğilimi göstermiyorsa, alerjik nezle şüphesi kuvvetli hale gelir. Bu tip hastalıklarda mutlaka doktora danışılması gerekir” diye konuştu.

 

Alerjik nezlenin belirtileri

Özellikle havaların ısınmasıyla baş gösteren nezle ile ilgili vakaların çok sık görüldüğünü belirten Sarı, “Bahar aylarında burun akıntı veya tıkanıklığı (rinit) nedeni ile doktora başvuran çocukların neredeyse yarısı alerjik nezledir. Alerjik nezle yıl boyunca sürebilir ya da mevsimseldir. Mevsimsel alerjik nezlede genellikle çiçek açan ve polenleri rüzgar ile saçılan bitkiler büyük etkendir. Daha çok bahar aylarında özellikle bitkilerdeki tozlaşma döneminin başlamasıyla, üst solunum yollarını etkileyen alerjik nezlenin temel belirtileri; sık tekrarlayan burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve aksırık nöbetleri ile kendini gösterir” ifadelerini kullandı.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Katar'a Yapılan Ambargo Kalksın Mı?

  • EVET (81%, 13 Oylar)
  • HAYIR (19%, 3 Oylar)
  • Nötr (0%, 0 Oylar)

Toplam oy veren: 16

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 129 aboneye katılın

KÖŞE YAZILARI

A Milli Kadın Buz Hokeyi Takımı’nın hedefi madalya

ÖZGÜR

Fenerbahçe’nin genç boksörleri gelecekten umutlu

ÖZGÜR

Milli para badmintoncu Halime Yıldız ve Emine Seçkin’den 2 madalya

ÖZGÜR

İnternet Savunma Birliği Üyesi

Wordpress Tema indir