Çocuklarda alerjik nezleye dikkat!

25 Mart 2017, 5:37 pm 129 views Kaynak: Sakarya Medyası

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Alerjik nezle soğuk algınlığıyla karıştırılabilir. Eğer nezle, ilkbahar ve yaz aylarında başlayıp, üç haftadan uzun sürüyorsa ve iyileşme eğilimi göstermiyorsa, alerjik nezle şüphesi kuvvetli hale gelir. Bu tip hastalıklarda mutlaka doktora danışılması gerekir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın havaların ısınmasıyla birlikte çocuklarda görülen alerjik rahatsızlıklar hakkında açıklamalarda bulundu. Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Çocuklarda daha sık görülen alerjik nezle soğuk algınlığıyla karıştırılabilir. Eğer nezle, ilkbahar ve yaz aylarında başlayıp, üç haftadan uzun sürüyorsa ve iyileşme eğilimi göstermiyorsa, alerjik nezle şüphesi kuvvetli hale gelir. Bu tip hastalıklarda mutlaka doktora danışılması gerekir” diye konuştu.

 

Alerjik nezlenin belirtileri

Özellikle havaların ısınmasıyla baş gösteren nezle ile ilgili vakaların çok sık görüldüğünü belirten Sarı, “Bahar aylarında burun akıntı veya tıkanıklığı (rinit) nedeni ile doktora başvuran çocukların neredeyse yarısı alerjik nezledir. Alerjik nezle yıl boyunca sürebilir ya da mevsimseldir. Mevsimsel alerjik nezlede genellikle çiçek açan ve polenleri rüzgar ile saçılan bitkiler büyük etkendir. Daha çok bahar aylarında özellikle bitkilerdeki tozlaşma döneminin başlamasıyla, üst solunum yollarını etkileyen alerjik nezlenin temel belirtileri; sık tekrarlayan burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve aksırık nöbetleri ile kendini gösterir” ifadelerini kullandı.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

FACEBOOK'TA BEĞEN

Katar'a Yapılan Ambargo Kalksın Mı?

  • EVET (81%, 13 Oylar)
  • HAYIR (19%, 3 Oylar)
  • Nötr (0%, 0 Oylar)

Toplam oy veren: 16

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 5 aboneye katılın

KÖŞE YAZILARI

Secret Shortcuts to Best Vpn Service That Only Very Few People Know

MUSTAFA AY

Fraud, Deceptions, and Downright Lies About Antivirus Replacement Refuted Exposed

MUSTAFA AY

A Startling Fact about Apple and VPN Uncovered

MUSTAFA AY
Wordpress Tema indir

Age Verification

By clicking enter, I certify that I am over the age of [age] and will comply with the above statement.

Enter

Or

Exit
Always enjoy responsibily.