Yerli otomobil üretim yeri Sakarya olmalı

6 Haziran 2017, 8:41 am 87 views Kaynak: Sakarya Medyası

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, milli tank ve milli tren gibi yerli ve milli otonun üretim yerinin de milli üretim şehri Sakarya olması gerektiğini belirtti.

Kösemusul, yaptığı yazılı açıklamada, eski Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer ile milli ve yerli motor üretimi için Sakarya Teknokent’te çalışma yapan mühendislerle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettiklerini bildirdi.

“Milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya” hedefiyle altı yıl önce projelere start verdiklerini ve yerli oto üretimine ev sahibi olmak istediklerini kaydeden Kösemusul, ziyaretinde Hisarcıklıoğlu’na, yerli otomobil çalışmalarındaki son gelişmeleri aktardığını kaydetti.

Kösemusul, Türk iş dünyasının azmi ve cesaretiyle yerli otomobilin hedeflenen zamanda yollarda olacağına inandığını vurguladı.

Bu konuda Sakarya olarak uzun zamandır istekli ve gayretli olduklarını, Sakaryayı milli üretimler ve otomotiv şehri hedefiyle hazırladıklarını aktaran Kösemusul, şu ifadeleri kullandı:

“Şehrimizin lojistik başta olmak üzere otomotiv sektöründeki avantajları, nitelikli istihdamı, sıfır hatalı kaliteli üretimi, sektör ihracatındaki büyük başarısı yerli oto iddiamızın gücünü zaten gösteriyor. Şehrimizde yer hazırlayıp bu çok önemli milli yatırıma ev sahibi olmak istemekle birlikte hem organizasyon hem de üretim noktasında da fikirlerimiz, çalışma ve projelerimiz var. Milli tank ve milli tren gibi yerli ve milli otonun üretim yeri de milli üretim şehri Sakarya’mız olmalıdır.”


Medyasakarya.com gururla Sunar.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

FACEBOOK'TA BEĞEN

Katar'a Yapılan Ambargo Kalksın Mı?

  • EVET (81%, 13 Oylar)
  • HAYIR (19%, 3 Oylar)
  • Nötr (0%, 0 Oylar)

Toplam oy veren: 16

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 5 aboneye katılın

KÖŞE YAZILARI

A Startling Fact about Apple and VPN Uncovered

MUSTAFA AY

Nordvpn Netflix Servers

MUSTAFA AY

Electronic promoting

MUSTAFA AY
Wordpress Tema indir

Age Verification

By clicking enter, I certify that I am over the age of [age] and will comply with the above statement.

Enter

Or

Exit
Always enjoy responsibily.