ABD Enerji Bakanlığı, Trump’ın saçı için harekete geçti

12 Eylül 2020, 3:36 am 22 views

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, saç güzelliğine önem verdiğini ancak duş başlıklarından akan suların tazyikli olmaması nedeniyle daha uzun süre duşta kalmak zorunda olduğunu açıkladı.

BAKANLIK TRUMP’IN SAÇI İÇİN HAREKETE GEÇTİ

ABD Enerji Bakanlığı ise başkanın bu şikayetinin ardından duş başlıklarıyla ilgili federal standartları değiştirmeye hazırlanıyor.

TASARRUF KISITLAMALARI KALKACAK

1992 yılında su tasarrufu sağlamak için getirilen sınırlamaların kaldırılması üzerine bir çalışma yürüten bakanlık, Kongre’nin 1992’de aldığı karar uyarınca bir duş başlığından dakikada akmasına izin verilen su miktarının 2,5 galon yani 9,4 litre olduğunu belirtti.

OBAMA DEĞİŞTİRMİŞTİ

Bu düzenlemeden sonra çoklu duş başlıklarının yaygınlaşmasıyla beraber 2013’te Obama yönetimi, yasayı yeniden tanımlamış ve yasa “Her bir duş başlığından değil, duş başlıklarının tümünden akacak su miktarı dakikada 2,5 galondur” olarak değiştirilmişti.

DUŞ BAŞLIĞI VERİ TABANI

Enerji Bakanlığı’nın farklı modellerde 12,499 duş başlığı içeren veri tabanına göre bunların yüze 74’ü federal standartların yüzde 20 altında yani dakikada iki galon su akıtacak şekilde tasarlanmış.

BEYAZ SARAY’DA SAÇLARINI ANLATTI

Trump, geçen ay Beyaz Saray’daki bir toplantıda bu şikayetini dile getirmiş ve “Duş alıyorsunuz ama su gelmiyor. Saçlarınızı yıkamak istiyorsunuz, su gelmiyor. Ne yapacaksınız? Orada daha uzun süre durup, daha uzun süre duş alacaksınız. Sizi bilmiyorum ama benim saçlarım mükemmel olmak zorunda” demişti.

SU AZ GELDİĞİ İÇİN 10-15 KEZ ŞİFON ÇEKİLİYOR

Donald Trump bir başka toplantı sırasında da insanların su az geldiği için sifonu bir kez değil, 10-15 kez çekmek zorunda kaldığını söylemişti.

ÇEVRE ÖRGÜTLERİ DURUMA KARŞI

Çevre örgütleri, sınırlamaların kaldırılması halinde su ve enerji tüketiminin artacağını söylüyor.

Etiketler: ,

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

KÖŞE YAZILARI

Coronavirus COVID-19 Nasıl Oluştu?

ÖZGÜR AYSU

La Liga’da Türk futbolcuların takımları kazandı

ÖZGÜR

Emre Kocadağ: İnşallah herkes negatiftir

ÖZGÜR

Philips, Oyunculara Özel Yeni Monitörlerini Duyurdu!

ÖZGÜR
Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: